FOTOBLOG: Prosincová setkání a radost z knížky

Ve středu 13. prosince jsem navštívil jednání budějovického Seniorského senátu. To je patnáctičlenný poradní orgán městských radních, který na radnici funguje od roku 2012 díky hnutí Občané pro Budějovice a jeho tehdejším koaličním partnerům. S kolegy senátory jsme se bavili třeba o zdravotnictví a sociálních službách, ale dostali jsme se třeba i na téma údajně chybějící národní hrdosti. A taky jsme se domluvili, že příští rok mi členové Seniorského senátu návštěvu oplatí v pražském Valdštejnském paláci.
V pátek 15. prosince jsme společně s několika někdejšími jihočeskými příslušníky Pomocných technických praporů představili knihu Černí baroni od Černé věže. Nápad zaznamenat životní pouť čtrnácti Jihočechů vznikl v prosinci 2015, kdy jsme spolu s Ivem Moravcem navštívili výroční schůzi „pétépáků“. Knížka, kterou s nimi následně napsal Radek Gális, na 270 stranách ukazuje zrůdnost komunistického režimu, který zcela nesmyslně a zbytečně ničil lidské osudy. Mám z publikace velkou radost a vřele vám ji doporučuji!
Ve stejný den do jižních Čech přijel prezidentský kandidát Pavel Fischer, a tak jsme spolu navštívili několik míst našeho kraje. Třeba třeboňskou společnost Santal, vyrábějící školní nábytek. Nebo vánoční trhy na budějovickém náměstí. A taky Studentský kostel, kde se za obrovského zájmu (nejen) Budějovičáků konala zajímavá beseda. Držím Pavlovi v jeho boji o Hrad palce – naše země by v něm získala od prvního dne zkušeného a respektovaného prezidenta!