Braňme svobodu médií!

Děkuji všem, kteří včera přišli na náměstí českých měst a kterým není lhostejný osud demokracie v naší zemi. Útoky a oslabování demokratické podstaty českého státu, který jsme začali po roce 1989 obnovovat a tvořit s důrazem na základní lidská práva, jsou stále častější a bezostyšnější. Ať už z touhy po návratu ke komunistické minulosti či z prostého důvodu, že společnosti, kde je programově oslabována parlamentní demokracie, respekt k ústavnosti, vláda práva a veřejnoprávní média, takové společnosti se lépe vládne a lépe se ji řídí jako firmu. Soukromou firmu.

Musíme stále znovu a znovu bránit tyto kóty demokracie, tyto zákopy. Když je opustíme, opustíme prostor svobodného a důstojného života – našeho i našich dětí.
Proto touto cestou prosím všechny ty, kteří včera našli cestu na náměstí českých měst, i všechny ostatní, kterým nejsou lhostejné ideály, na nichž vznikal náš stát před sto lety a na nichž se před 28 lety obnovoval, aby mimo jiné hlídali a bránili svobodu médií a nedotknutelnost jejich veřejnoprávnosti.
Prosím, připojte se: www.branmemedia.cz.
Děkuji.