Premiér v demisi Babiš by neměl pohrdat parlamentem

Andrej Babiš už zrušil jednu ze základních součástí ústavního pořádku naší země. Zatím tedy pouze ve svých myšlenkách. Místo práce v parlamentu se jako předseda vlády v demisi věnuje výjezdům po České republice, což není nic jiného než předvolební kampaň za peníze nás všech.

Dnes měl pan Babiš a jeho ministři v demisi pracovat v Senátu. Měli zde obhajovat zákony, které do horní komory přišly ze sněmovny. Termín zasedání Senátu mu přitom byl dobře znám dlouho dopředu. Místo práce v parlamentu je však celá vláda na dvoudenní návštěvě severní Moravy.

Navštěvování obcí a měst považuji za zásadní součást práce každého politika, ve svém volebním obvodu jsem ostatně se starosty v pravidelném kontaktu. Této činnosti se však nevěnuji na úkor práce, kterou senátorovi stanoví Ústava.

Doporučuji panu Babišovi, aby i on náš hlavní zákon ctil a nepohrdal parlamentem. Protože parlament není firma a protože naše země se jmenuje Česká republika, nikoli Agrofert.

I proto plénum Senátu z programu dnešního jednání vyřadilo tisky, které měl Andrej Babiš jako premiér v demisi v horní komoře obhajovat. Budou projednány na příštím zasedání Senátu.