Na návštěvě v Lišově, Borovanech a Ševětíně

Asi se budu opakovat, ale navštěvování měst a obcí v mém senátním obvodu, možnost vidět, jak náš kraj vzkvétá a jak prospěšnou práci dělají jihočeské spolky, mi vždycky dodá neskutečnou energii. A ještě větší radost mám, když za touto prací stojí mladí lidé, jako je tomu třeba v případě provozování Kino Ševětín, kde jsem dnes zahájil výstavu Předpokoj věnovanou podpoře hospicové péče.

Děkuji i za možnost setkat se s vámi v Lišově na městských slavnostech, v Borovanech na příjemném odpoledni pro děti a rodiče nebo v Ševětíně, kde se konalo tradiční folklórní setkání na Blatech!

 

Odpovědné občanství generála Pavla

Prezident republiky dnes prohlásil, že generál Pavel se má starat o armádu, které rozumí, a ne o politiku, které nerozumí. Jsem přesvědčen, že pan prezident se hluboce mýlí. Politika je věc veřejná, tudíž přístupná v různých směrech všem občanům. To nám zajišťuje Ústava České republiky a Listina základních práv a svobod. Zajišťuje toto právo i panu generálu Petru Pavlovi.

Navíc v jeho osobě má Česká republika nejen skvělého vojáka, ale velmi erudovaného odborníka, který pracuje v mezinárodním bezpečnostním a tedy i politickém kontextu postavení České republiky. A právě tento kontext prezidentu Zemanovi mnohdy uniká, nebo na něj nedbá. Bohužel.

Do Senátu kandiduje v Českých Budějovicích osm lidí

O místo v Senátu se v českobudějovickém obvodu utká osm kandidátů. Magistrát města České Budějovice v pátek všechny uchazeče zaregistroval. Řekl to v pátek vedoucí správního odboru Jan Kostík. Kandidátů je osm, stejně jako před šesti lety. Volby tehdy vyhrál Jiří Šesták z Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB), který bude v říjnu senátorskou funkci obhajovat.

Celý článek si můžete přečíst na webu iRozhlas.cz.

Deník: Osm osobností do Senátu

Osm osobností bude bojovat v říjnových senátních volbách v obvodu, který zahrnuje oblast od Budějovic po Třeboň. Post senátora obhajuje nezávislý Jiří Šesták. Dalším nezávislým kandidátem je Ladislav Faktor. Za Stranu svobodných občanů kandiduje Štěpán Tampír. Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura nasadí do boje Lubomíra Pánu. Za Českou stranu sociálně demokratickou se uchází o Senát Miloslav Procházka, Komunistická strana Čech a Moravy nominovala Richarda Schötze. Za Českou stranu národně sociální kandiduje Marie Paukejová a za hnutí Pro zdraví a sport Blanka Jakubcová Sýkorová.

Vyšlo 8. srpna 2018 v Českobudějovickém deníku.

Do senátních voleb se zaregistrovala osmička osobností

Osm přihlášek k registraci bylo podáno pro říjnové senátní volby v obvodu, který zahrnuje region od Českých Budějovic po Třeboň. Post senátora obhajuje nezávislý Jiří Šesták. Má podporu několika subjektů, o čemž svědčí i název kandidátky Spojeni důvěrou: HOPB, STAN, KDU-ČSL, TOP 09, Zelení, Senátor 21 a další Jihočeši.

Celý článek si můžete přečíst na webu Českobudějovického deníku.

Veteráni na radnicích: Čtyři desítky obcí v Česku mají od roku 1990 stále stejného starostu. Proč je lidé volí?

Toto úterý bylo možné naposledy podat kandidátku do letošních komunálních voleb. V zemi je 6394 obcí a ve čtyřech desítkách z nich mají od roku 1990 stejného starostu. V čem jsou tak výjimeční, že je lidé stále volí? HN navštívily čtyři z nich.

Přesný seznam starostů, kteří jsou ve své funkci nepřetržitě od roku 1990 či ještě déle, neexistuje. Nikdo to neeviduje. Pokusil se to proto zjistit místopředseda Senátu Jiří Šesták, který obeslal všech více než šest tisíc starostů a primátorů v zemi, aby se mu ozvali ti, kteří slouží více než dvacet let. Vznikl tak seznam zhruba 300 jmen starostů, z nichž 40 se ujalo funkce při prvních komunálních volbách 24. listopadu 1990 či ještě dříve. Ty nejdéle sloužící pak Senát pozval na setkání, kde dostali ocenění.

Celý článek si můžete přečíst na webu iHNed.cz.

Senát vládě zatápí. Změní to volby?

Senát vládě zatápí. Změní to volby?

Zatímco ve Sněmovně má vláda ANO a soc. dem. díky hlasům komunistů většinu, v Senátu je silnější opozice. A není vůbec jasné, zda říjnové volby na tom něco změní.

ANO ani soc. dem. nepostaví kandidáty ve všech 27 obvodech, kde se bude volit. Babišovci nepůjdou do boje na Teplicku proti Jaroslavu Kuberovi, který je v Senátu za ODS už od roku 2000, ani na Vsetínsku proti Jiřímu Čunkovi (KDU-ČSL), který má s premiérem a lídrem ANO Andrejem Babišem dobré vztahy. Na Českobudějovicku, kde obhajuje mandát velký favorit senátor Jiří Šesták (STAN), babišovci také vyklidili pole.

Celý článek si můžete přečíst na webu novinky.cz.

Má disertace

Má disertace

Poctivost při studiu a dosahování akademických titulů je v posledních dnech zase velké téma. Už dva ministři nové vlády kvůli tomu museli odstoupit a upřímně pro alespoň nějakou stabilitu vlády doufám, že alespoň ti zbývající mají čisté svědomí. Než abych o dalších podobných prohřešcích jiných spekuloval, rád bych šel spíše příkladem. Proto zde zveřejňuji text své disertační práce, kterou jsem obhájil v roce 2012 na Divadelní fakultě AMU. Část práce následně vyšla i knižně pod jménem Divadlo-kultura-podmínky (osobní zkušenost).

Celá disertační práce ke stažení zde: [pdf-embedder url=”http://old.bytuzitecny.cz/wp-content/uploads/Disertace-Jiří-Šesták.pdf” title=”Disertace – Jiří Šesták”]

[flipbook pdf=”http://old.bytuzitecny.cz/wp-content/uploads/Disertace-Jiří-Šesták.pdf” title=”Disertace – Jiří Šesták”]

 

 

Veškeré mé dosavadní studium

1972 – 76 Střední zemědělská škola v Českých Budějovicích

1976 – 80 Divadelní fakulta AMU v Praze

1986 – 89 studium dramaturgie na DAMU v Praze

2012
úspěšná obhajoba disertační práce, ukončení šestiletého doktorandského studia a získání titulu Ph.D.
vítězství v senátních volbách

2012 –
člen oborové rady doktorského studia DAMU v Praze a správní rady Akademie múzických umění v Praze

 

 

Nejstarší táborníci v kraji. Čtveráci slaví 50 let

Mají vlastní druh kopané zvaný tyčovina, vodu na táboře berou ze studánky, kolem níž jsou balvany porostlé mechem. Tábornický oddíl Čtveráci, kterým prošli houslista Pavel Šporcl či senátor Jiří Šesták, slaví 50 let, jde o nejstarší nepřetržitě fungující oddíl v kraji. V Novohradských horách teď vrcholí jeho tábor, kde vaří kuchař Petr Stupka, zakládající člen oddílu a dlouholetý vedoucí.

Celý článek si můžete přečíst na webu tyden.cz.