FOTOBLOG: Ohlédnutí za končícím týdnem

V pondělí 12. června jsem se poprvé setkal s novým šéfem Budvaru panem Petrem Dvořákem. Navštívili jsme ho spolu s kolegou Ivo Moravcem a popřáli mu mnoho zdaru při správě našeho budějovického pokladu.

Ve čtvrtek 15. června jsem v Senátu pořádal tiskovou konferenci, na které jsme představili projekt Jména mrtvým. Jeho cílem je pomocí analýzy DNA identifikovat kosterní pozůstatky v hromadných pohřebištích – např. na pražském Ďáblickém hřbitově, kde jsou uloženy stovky popravených či zemřelých obětí totalitních režimů. Na představení tohoto počinu přijel také Jaroslav Hasil (na fotce hned vedle mě), synovec Bohumila Hasila, kterého v roce 1950 na Šumavě zastřelili pohraničníci při přechodu československo-německé hranice. Hrob Bohumila Hasila, staršího bratra Krále Šumavy Josefa Hasila, se dodnes nepodařilo objevit…

V mém rodném městě jsem včera narazil na děkovný billboard od Rekonstrukce státu za to, že v Senátu přispívám k tomu, že „nebude utajeno, za co stát utrácí.“ Jak jsem se dozvěděl na webu RS, jedná se o kampaň k registru smluv „pro vybrané senátory, kteří nejvíce přispěli k vrácení plošné výjimky ze zveřejňování smluv pro státní a městské firmy.“ Děkovná kampaň pro senátory – to tedy zírám! A děkuju.