Josef Prokeš

Josef Prokeš

kněz, skaut

Jiřího Šestáka podporuji, protože jsem ho viděl pracovat posledních šest let, kdy vykovával senátorský mandát. Za to období jsem ho mnohokrát potkal na akcích, které pro mě jako kněze mají smysl. Ať už se to týkalo kultury nebo záležitostí lidí z okraje společnosti. Přijde mi, že to je člověk, který umí formulovat svoje názory. Je to tvůrčí člověk. Člověk, který více spojuje, než rozděluje, a takové v naší společnosti moc potřebujeme.

Je to křesťan. Je to skaut. Je to člověk poctivý s hezkým vystupováním. Komunikativní člověk, který dokáže spojovat lidi, kteří jsou kolem něho.

Mám radost, že lidé jako Jiří Šesták jsou ochotní kandidovat, protože jim musí být jasné, že se v politice namočí do věcí, které jim nebudou příjemné, a přesto z toho svého klidu a profesních věcí jdou a jsou schopni dát kus svého života službě v politice.To je mi na tom velmi sympatické. Jiřího Šestáka jsem během jeho volebního období zahlédl u několika iniciativ, které mi jako knězi jsou blízké – ať už jsou to věci kolem kultury nebo péče o lidi z okraje společnosti a nebo vůbec “nadhazování” témat, která se do mainstreamové politiky nevejdou. Najednou se i díky Jiřímu Šestákovi mohly dostat na veřejnost a proto bych byl velice rád, kdyby byl ještě jednou ochotný do toho jít a takto sloužit.