Před volbami v roce 2012 mi vyjádřilo podporu několik významných osobností, čehož si velmi vážím. Stejně jako skutečnosti, že jsem byl jedním z pěti senátních kandidátů z celé České republiky, které podpořila iniciativa Veřejnost proti korupci.

malyplukovník Milan Malý,
účastník bojů druhé světové války, pilot RAF

Jiřího znám už od dětství. Jeho otec byl jedním z mých velkých kamarádů v nelehkých časech komunismu. Byl spravedlivý a poctivý. A nebál se. Jiří jde v jeho stopách, a proto ho budu volit.

 

halikprof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D.,
prezident České křesťanské akademie, profesor Univerzity Karlovy

Jiří Šesták je muž s rovnou páteří, čistým štítem a otevřenou hlavou. V celé České republice jsem poznal málo tak čestných, odpovědných, pracovitých, nesobeckých a neúplatných mužů jako je on.
Během mnoha let jsem měl mnoho různých příležitostí vidět, jak dovede moudře a účinně řešit náročné situace. Jsem velmi rád, že je ochoten vzít na sebe odpovědnost v občanském životě a jednoznačně podporuji jeho kandidaturu do senátu ČR.

schwarzenbergKarel Schwarzenberg,
předseda TOP 09

Jsem upřímně potěšen, že pan Jiří Šesták, ředitel Jihočeského divadla, se rozhodl kandidovat do Senátu, jelikož jsem přesvědčen, že česká politika potřebuje osobnosti jeho vlastností. Pan Šesták je velmi kultivovaný člověk pevných občanských postojů. Pro svou neutuchající aktivitu, kterou projevil již během listopadových událostí Sametové revoluce, a především velmi náročnou prací v čele regionálního divadla, pro svůj zájem o mladou generaci, kterou podněcuje, inspiruje a vzdělává a nakonec i pro svou práci v radě města České Budějovice, kde již dva roky zasedá po boku mých stranických kolegů, je vskutku osobností, ze které si ostatní lidé mohou vzít příklad. Proto pana Jiřího Šestáka podporuji v jeho snaze rozšířit své aktivity dále a být prospěšným i na dalších úrovních společenského života.

vetchyOndřej Vetchý,
herec

Jiří Šesták je můj blízký přítel. Mám ho rád, velmi ho ctím a věřím mu. Většina takových lidí jako je on, zodpovědných a tvořivých, by do politiky nikdy nešla, protože se jim zdá, zejména v dnešní době, nepřijatelná a odporná, zejména v tom, jak se praktikuje.
On je ale navzdory tomu připraven to udělat a to je u člověka jako on velmi neobvyklé a překvapující. Nevyužít toho proto považuji za obrovskou chybu.

gazdikMgr. Petr Gazdík,
předseda hnutí Starostové a nezávislí

Pana Jiřího Šestáka považuji s lehkou nadsázkou za renesanční osobnost – to proto, že podle mě umí skloubit dvojjedinou roli manažera složitého organismu, jakým je Jihočeské divadlo, s lidsky citlivým, vnímavým přístupem ke světu typickým pro „praktikující“ umělce. Osobně se mi s ním velmi dobře spolupracuje, je to člověk poctivý, zdravě náročný na sebe i na okolí, v dobrém slova smyslu detailista. A samozřejmě významná a výrazná osobnost regionu, člověk, který by podle mého názoru důstojně reprezentoval jižní Čechy v horní komoře Parlamentu.

jiri-menzelJiří Menzel,
filmový režisér

Má-li se zákonodárný sbor skládat jen z mužů a žen čestných a odpovědných, nevím o nikom, kdo by lépe odpovídal těmto požadavkům. Za léta, která ho znám, jsem na něm nikdy nepostřehl snahu o vlastní výhody, naopak, vždy svou energii, schopnosti i čas dal k dispozici obecnému prospěchu. Všechny jeho činnosti, vedení divadla, snahy o vzdělání a kultivaci občanů, zejména mládeže, i další veřejné aktivity nebyly nikdy vedeny jeho soukromým zájmem, ale vždy směřovaly ku prospěchu veřejnosti.
Jiří Šesták je pro mne mezi ostatními činovníky bílou vránou. Je-li úkolem senátu krotit a uklidňovat zdivočelé politiky ve sněmovně, byl by tento muž svým klidem, rozhodností, svou nezávislostí na žádné politické straně a hlavně morálním kreditem ideálním senátorem v našem parlamentu.

topferTomáš Töpfer,
ředitel Divadla na Vinohradech, senátor

Kdybych bydlel v Českých Budějovicích, tak bych určitě dal v senátních volbách hlas řediteli divadla Jiřímu Šestákovi. A to bez ohledu na nějakou stranickou příslušnost. Už proto, že v Senátu by měl být někdo, kdo umí tak dobře vést divadlo, organizovat kulturu v regionu a starat se o komunální politiku ve svém kraji. To všechno jsou předpoklady pro dobrou práci senátora.
Ale to není všechno. Ještě daleko významnější je slušnost a pevný charakter, na který se můžete spolehnout. To všechno je pro mě Jiří Šesták a já jsem rád, že mohu být jeho přítel. Moc bych si přál, abychom se mohli v Senátu vídat a také spolupracovat. Myslím, že právě takové lidi v Senátu potřebujeme.

hrochPavel Hroch,
starosta obce Kovářov,
předseda hnutí Jihočeši 2012

Ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták je kandidátem do Senátu Parlamentu ČR také za naše hnutí Jihočeši 2012. Jeho důvody vstupu do politiky, jeho názory a jeho postoje odpovídají i motivům našeho hnutí. Tím, že přejeme úspěch Jiřímu Šestákovi, přejeme úspěch i nové politice jako takové.

belohradskyprof. Václav Bělohradský,
filosof

Obroda politiky zdola, angažovaností za místní zájmy a hodnoty, se může podařit, jen když do politiky vstoupí „místní lidé“, pro které ale není politika příležitostí k mocenské kariéře, protože mají svou vlastní práci, kterou dělají dobře a rádi a ve světovém kontextu. Jedním z takových lidí je Jiří Šesták, dlouholetý ředitel Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Vzpomínám na filosofické semináře pořádané v divadle pro gymnasisty, často mě na ně zval.
Líbí se mi, jak se v jeho osobě a díle propojuje místní a globální, tradice a kritická kultura, obrana místních zájmů a otevřenost světu. Jsem rád, že se rozhodl vstoupit do politiky. Jen díky lidem jako je on se neužitečný tekutý hněv všech proti všemu přetaví v užitečný „místní“ politický program, který lidé budou konečně vnímat a prosazovat jako „jejich vlastní“.

verejnost-proti-korupci

bocekIng. Jiří Boček

Pana Jiřího Šestáka znám z jeho profesního života již několik let a poměrně krátce jako regionálního politika v Českých Budějovicích. Oceňuji jeho rozvahu, otevřenost , férovost a schopnost vytvářet vize, ale zároveň je i prosazovat a uskutečňovat. Cením si jej o to víc, že to dokázal na poli kultury, která nemá na růžích ustláno. Za více než 9 let svého působení v pozici ředitele Jihočeského divadla vybudoval z této scény nejlepší regionální divadlo s přesahem i mimo region.
Pro Otáčivé hlediště v Českém Krumlově získal nejenom zahraniční umělce, ale především i zahraniční publikum a významně tak přispěl k šíření české kultury za hranice naší republiky.
Takovéto výsledky pana Jiřího Šestáka dávají velmi dobré předpoklady, že se stejným úsilím bude svoje voliče zastupovat v Senátu České republiky, a to nejenom z hlediska profesionálního, ale především z hlediska lidského.

hana-sebkovaMUDr. Hana Šebková,
lékařka

Za třicet let, co se známe s Jiřím Šestákem, nedopustil, aby nesplnil to, co slíbil. Z té velké Jiřího duše vyzařuje do okolí láskyplnost a získává mu přátele. Je to dáno jeho skromným a spokojeným srdcem. Věřím, že tyto lidi potřebujeme i v Senátu a Senát potřebuje je.

martin-timrIng. arch. Martin Timr

S Jiřím Šestákem jsem se seznámil na skautském táboře v roce 1969. Tyto vzácné chvíle doznívající svobody jsme mohli spolu prožít ještě o rok později, než byl skaut na dalších dvacet let zrušen. Naše cesty se pak rozdělily, já jsem se věnoval architektuře, Jirka divadlu. Vzpomínám si pak na naše debaty roku 1989, obdivoval jsem tehdy Jirku pro schopnost přesně pojmenovat společenskou situaci a dívat se přitom dopředu. Naše rozhovory mi dodávaly naději, kterou jsme tehdy všichni moc potřebovali. Potřebujeme ji i dnes, a proto jsem rád, že se Jirka rozhodl kandidovat do senátu. Má moji plnou podporu.

hana-zizalovaMgr. Hana Žížalová,
pedagog na gymnáziu

Milý Jiří, potkáváme se už od šedesátých let. Nejprve na skautských stezkách, pak ve škole, a poslední dvacetiletí nás spojuje spolupráce na vzdělávacích a kulturních činnostech. A dnes, když tě denně na kole míjím, uvědomuji si, kolik prospěšné a těžko měřitelné práce jsi pro České Budějovice i jejich studenty vykonal. Patříš k lidem, kteří ještě vědí, co je to nehonorovaná práce, nezištná pomoc a co znamená dodržení daného slova.
Přeji našemu městu i celému regionu více takových Mužů. Tobě osobně na náročné politické cestě, aby ses nezměnil.

vachaprof. František Vácha,
děkan přírodovědecké fakulty JU

Jiří Šesták je pro mnohé Jihočechy nebo Budějičáky, jako jsou třeba moji rodiče, ztělesněním nadmíru úspěšné novodobé éry Jihočeského divadla. Já jsem ale Jirku Šestáka poznal v jiné roli, a to jako zastupitele a radního města České Budějovice. Osobně nejsem velkým příznivcem praxe, kdy se do politiky dostávají mediálně známé tváře z divadelních prken, pláten kin nebo televizní obrazovky, s Jiřím Šestákem ale měním svůj názor. Poznal jsem v něm člověka vysoce mravně zásadového, čestného a přemýšlivého, člověka, který svou osobnost nabízí k pomoci druhým bez očekávání vlastního prospěchu. To by měly být vlastnosti přirozené všem politikům, proto si asi nejvíc Jirky vážím jako člověka se smyslem pro humor a nadsázku, člověka s širokým úsměvem a optimistickým názorem na náš okolní svět, který je ochoten pro jeho lepší tvář obětovat i něco ze sebe.

SporclPavel Šporcl,
houslový virtuóz

Jiřího Šestáka znám ještě od studentských let. Je to nesmírně pracovitý člověk, který pro kulturu v našem regionu vykonal opravdu mnoho. A to nejen jako ředitel a herec Jihočeského divadla, ale také jako zastupitel města České Budějovice.
Moc bych nám všem přál, aby se o toto naše duchovní dědictví i o jeho budoucnost mohl zasazovat i v senátu, protože se na kulturu často zapomíná, a přitom kultura a umění jsou jedny z mála věcí, o kterých v souvislosti s naší zemí ví celý svět.

ivo-gerslIng. Ivo Geršl,
generální ředitel EGE s.r.o.

Jirku Šestáka vnímám jako velmi úspěšného šéfa, který významným způsobem zlepšil postavení Jihočeského divadla. A to jak v očích laického diváka, tak i v hodnocení odborné veřejnosti.
Neznám ho pouze jako manažera, ale i jako výborného pedagoga. Jako jeden z mála dokázal nalézt řešení nelehkého problému odpovědnosti společnosti ke kultuře. Jeho angažovanost v politice je logickým vyústěním jeho profesionální dráhy.
Jiřího Šestáka si velmi vážím nejen pro jeho odborné znalosti a schopnosti, ale především pro jeho morální kvality. Proto budu podporovat jeho kandidaturu do Senátu ČR.

thomaJuraj Thoma,
primátor Statutárního města České Budějovice,
předseda hnutí Občané pro Budějovice

Hnutí Občané pro Budějovice vyjadřuje jasnou podporu panu Jiřímu Šestákovi, který se bude ucházet o přízeň voličů v senátních volbách 2012 na Českobudějovicku a Třeboňsku ve volebním obvodu č. 14.
Jiřího Šestáka podpoříme proto, že jde o mimořádně slušného člověka. Je výraznou osobností, za kterou je vidět kus řádně udělané práce a jsme rádi, že je členem našeho hnutí.
Jiřího známe již dlouho a s plnou zodpovědností říkáme, že v tomto senátním obvodě jde o nejlepšího kandidáta.

jan-samohylPhDr. Jan Samohýl, Th.D.,
vedoucí katedry filosofie a religionistiky Teologické fakulty JU

Znám Jiřího Šestáka téměř patnáct let jako vynikajícího herce, manažéra a pedagoga, ale především jako dobrého a poctivého člověka.
Pro moji podporu Jiřího jako senátora hovoří zkušenosti z pořádání desítek přednášek a setkání pro občany a mladé lidi. Vedle toho vzpomínám na rozhovory, které jsme vedli nad problematickou ekonomickou situací divadla. Tehdy mě přesvědčil svým sociálním cítěním, znalostí lidských osudů a empatií. Tato zkušenost je pro mě zárukou, že bude i dobrý senátor, kterému lidské životy nejsou lhostejné.

halik