Senátní obvod

SO_14_webSenátorem pro obvod číslo 14 – Českobudějovicko a Třeboňsko jsem od 20. října 2012, kdy jsem získal 54,99 % voličských hlasů.

Můj senátní obvod zahrnuje celkem 54 měst, městysů a obcí a zákon o volbách do Parlamentu České republiky 247/1995 Sb. ho vymezuje takto: východní část okresu České Budějovice, ohraničená na západě obcemi Bečice, Čenkov u Bechyně, Dobšice, Žimutice, Dolní Bukovsko, Drahotěšice, Vlkov, Hosín, Hrdějovice, České Budějovice, Srubec, Ledenice, Borovany, Petříkov, západní část okresu Jindřichův Hradec, ohraničená na východě obcemi Cep, Majdalena, Třeboň, Lužnice, Klec.

Nejvíce obyvatel (zhruba dvě třetiny) žije v Českých Budějovicích, mezi další větší města patří Třeboň, Lišov či Borovany. Nejmenšími obcemi jsou Čenkov u Bechyně, který je součástí volebního obvodu teprve od roku 2012, a Vlkov.


Seznam všech obcí senátního obvodu

Kliknutím na název obce se múžete podívat na její internetové stránky.


Volby v minulosti

Od vzniku Senátu až do roku 2012 byl jediným senátorem ve volebním obvodu číslo 14 Jiří Pospíšil (ODS). Detailní přehled výsledků všech senátních voleb v obvodu se nachází na serveru Českého statistického úřadu www.volby.cz: